Naturalne nagrobki

NATURALNE NAGROBKI

Nagrobki z kamienia naturalnego to kluczowa pozycja w ofercie firmy naturalnenagrobki.pl . Nagrobki kamienne charakteryzują się z jednej strony naturalnym wyglądem, z drugiej zaś niespotykaną oryginalnością. Używany do ich budowy kamień naturalny to przede wszystkim: łupek, gnejs, marmur oraz granit. Kamienie te, w postaci naturalnych głazów różnej wielkości, są podstawowym budulcem i jednocześnie ozdobą nagrobków kamiennych. Dominacja elementów skalnych nadaje nagrobkom surowy, a przy tym niepowtarzalny charakter. Bez wątpienia nagrobki z kamienia w bardziej harmonijny sposób – niż bryły klasycznych mogił – wpisują się w krajobraz cmentarzy.

Ważnym uzupełnieniem architektury naturalnych nagrobków jest m.in.: kostka granitowa, bazaltowa lub betonowa; płyty bazaltowe i granitowe; palisada granitowa, bazaltowa bądź betonowa, a także żwiry i grysy. Nie mniej istotnym elementem kompozycji nagrobków kamiennych są rośliny. O ich wyborze decydują aspekty estetyczne, docelowa wielkość oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Uzupełnieniem oferty w zakresie budowy nagrobków z kamienia są elementy dodatkowe: tabliczki informacyjne, wypełnienia z kruszywa, podstawy pod znicze i kwiaty. Elementy dodatkowe dobieramy tak, aby tworzyły spójną i estetyczną całość.

Dodatkowo oferta firmy naturalnenagrobki.pl obejmuje prace konserwacyjne i pielęgnacyjne: czyszczenie i mycie; konserwacja i impregnacja kamienia; pielęgnacja roślinności ozdobnej.